Turystyka Badenii-Wirtembergii

Jak powszechnie wiadomo region Badenii-Wirtembergii słynie z wielu ciekawych atrakcji turystycznych. Odwiedzając ten niezwykle urokliwy niemiecki land, możemy mieć pewność, że wywieziemy z niego miłe i niezapomniane wspomnienia. Uwagę zwraca tutaj szczególnie różnorodność krajobrazów w miastach tworzących cały badeński land oraz wspaniałe zabytki Badenii, które wprawiają w zachwyt niejednego turystę.

Urlop w Badenii-Wirtembergii można spędzać na wiele różnych sposobów. Doskonałym rozwiązaniem jest udanie się na słynną Jurę Szwabską (Schwabische Alb) oraz na szlaki gór Odenwald, gdzie można aktywnie spędzić czas, napawając się pięknej badeńskiej przyrody. Na spragnionych przygód poszukiwaczy czekają również atrakcje tzw. Palatynatu (Kurpfalz), gdzie można podziwiać dawne twierdze i zamki Badenii. Miłośnicy wina oraz regionalnych badeńskich specjałów muszą natomiast koniecznie odwiedzić winnice w powiecie Heilbronn.

Największą turystyczną atrakcją w całym regionie Badenii-Wirtembergii jest jednak niewątpliwie słynny zrębowy masyw górski Schwarzwald. Jego urokliwe tereny nie tracą nic na swojej atrakcyjności bez względu na porę roku. Zimą spotkamy tutaj wspaniale bielące się od śniegu stoki, natomiast w porze wiosennej, letniej i jesiennej – kolorowe krajobrazy na tle kwitnących owocowych drzew i przepięknych jezior. W Schwarzwaldzie swoją siedzibę ma również największy w całych Niemczech park rozrywki – Europa Park.

Badenia i Wirtembergia to również wspaniałe rzeki i jeziora (np. Jezioro Bodeńskie, dolina rzeczna Renu i Dunaju). Na słynnym Bodensee znajdują się między innymi takie atrakcje jak wyspa kwiatów Mainau oraz należąca do światowego dziedzictwa UNESCO wyspa Reichenau.